Luminiscence in Utrecht vanaf 9 oktober
Na het grote succes afgelopen winter in de Oude Kerk in Delft strijkt de spectaculaire 360°-lichtshow Luminiscence vanaf 9 oktober neer in de Jacobikerk in Utrecht. In deze adembenemende audiovisuele belevenis komen licht, livemuziek en de eeuwenoude geschiedenis van de kerk op bijzondere wijze samen. Acteur Daan Schuurmans neemt het publiek, net als eerder in Delft, mee op een reis door de rijke geschiedenis van de Jacobikerk en de stad. Bekijk de trailer hier
Vertrouwde stem: Daan Schuurmans
Daan Schuurmans is trots dat hij weer de verteller bij Luminiscence is: “Ik kijk er naar uit om dit jaar het bijzondere verhaal van de Jacobikerk in Utrecht te mogen vertellen. Een nieuwe locatie, die zich bij uitstek leent om door middel van de magie van Luminiscence tot leven te komen. Ik ben dan ook heel benieuwd hoe alles straks samenkomt.”
Nieuw en origineel verhaal
Het volledig originele verhaal is door Paul van der Maesen ontwikkeld en mede tot stand gekomen dankzij dominee Willem Jan de Hek en de bekende historicus Beatrice de Graaf die, als lid van de kerkgemeente, nauw bij het project betrokken is. De kerk stond ooit letterlijk in de frontlinie tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Tot op de dag van vandaag zijn in het gebouw nog sporen zichtbaar van Spaanse kanonskogels, tastbare herinneringen aan die roerige periode. Daarnaast verloor de Jacobikerk in 1674 haar torenspits tijdens een zware storm. Eeuwenlang fungeerde zij vervolgens als oriëntatiepunt voor pelgrims die vanuit Utrecht hun reis naar Santiago de Compostella begonnen. Al deze historische lagen komen samen in de nieuwe voorstelling, waarin het verhaal van de kerk op een levendige en samenhangende manier opnieuw tot leven wordt gebracht.
Een feest van historie, cultuur en innovatie in Utrecht
Carolien Nederlof, Head of live entertainment bij TwentyTwo: “We merkten vorig jaar in Delft dat het helemaal leefde in de stad. We gaan er samen met de Jacobikerk en de gemeente voor zorgen dat deze voorstelling net zo’n succes wordt als de vorige editie.”
“Utrecht is een stad waar historie, cultuur en vernieuwing elkaar voortdurend ontmoeten. Luminiscence laat precies die kracht zien: een eeuwenoud monument dat met muziek, licht en verhalen op een verrassende manier tot leven komt. Mooi dat deze bijzondere voorstelling naar Utrecht komt”, aldus Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht.
Vanaf 9 oktober drie maanden lang te beleven in de Jacobikerk in Utrecht. Iedere voorstelling duurt ongeveer 50 minuten en wordt altijd live begeleid door een koor. Donderdag t/m zaterdag wordt de beleving uitgebreid met een professioneel orkest, waardoor de indrukwekkende lichtshow nog grootser tot leven komt.
Ga voor meer informatie over Luminiscence in de Jacobikerk naar www.luminiscence.nl.

